11:01am 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Singles - Women) Round 1 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 20-16 Placed 1 of 22
11:01am 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Triples - Men) Round 1 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 28-6 Placed 5 of 20
11:31am 5 Apr RESULT
Triathlon (Individual - Women) Final Venue: Southport Broadwater Parkland
Result: 13 Performance: 1:00:48 Placed 13 of 24
11:31am 5 Apr RESULT
Triathlon (Individual - Women) Final Venue: Southport Broadwater Parkland
Result: 10 Performance: 59:12 Placed 10 of 24
11:31am 5 Apr RESULT
Triathlon (Individual - Women) Final Venue: Southport Broadwater Parkland
Result: 7 Performance: 58:31 Placed 7 of 24
1:00pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (200m Freestyle - Women) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 2, Lane 6
Result: 4 Performance: 2:00.01 Placed 10 of 21
1:27pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (50m Butterfly - Men) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 6, Lane 6
Result: 6 Performance: 24:38 Placed 8 of 60
1:27pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (50m Butterfly - Men) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 1, Lane 8
Result: 1 Performance: 24:23 Placed 16 of 60
1:32pm 5 Apr RESULT
Hockey (Hockey - Women) Pool B Venue: Gold Coast Hockey Centre
Result: Win Performance: 6-1 Placed 1 of 10
1:44pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (50m Breaststroke - Women) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 3, Lane 7
Result: 5 Performance: 32:18 Placed 16 of 24
1:50pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (100m Backstroke - Men) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 2, Lane 4
Result: 1 Performance: 54:99 Placed 4 of 10
2:00pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (100m Butterfly - Women) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 2, Lane 2
Result: 4 Performance: 1:00.00 Placed 12 of 21
2:00pm 5 Apr RESULT
Aquatics Swimming (100m Butterfly - Women) Heat Venue: Optus Aquatic Centre
Heat 3, Lane 7
Result: 6 Performance: 1:00.43 Placed 15 of 21
2:00pm 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Singles - Women) Round 2 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 21-11 Placed 1 of 22
2:00pm 5 Apr
Lawn Bowls (Triples - Men) Round 2 - BYE Venue: Broadbeach Bowls Club
Placed 5 of 20
2:06pm 5 Apr RESULT
Gymnastics - Artistic (Team Competition - Men) Final and Ind. Qual. - Sub. 2 Venue: Coomera Indoor Sports Centre
Result: 6 Performance: 237.400 Placed 6 of 9
3:01pm 5 Apr RESULT
Triathlon (Individual - Men) Final Venue: Southport Broadwater Parkland
Result: 5 Performance: 52:49 Placed 5 of 36
3:01pm 5 Apr RESULT
Triathlon (Individual - Men) Final Venue: Southport Broadwater Parkland
Result: 16 Performance: 55:29 Placed 16 of 36
3:01pm 5 Apr RESULT
Triathlon (Individual - Men) Final Venue: Southport Broadwater Parkland
Result: 11 Performance: 53:48 Placed 11 of 36
3:10pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Men) Round of 64 Venue: Oxenford Studios - Squash
Result: Win Performance: 3-0 Placed 17 of 54
3:47pm 5 Apr RESULT
Boxing (69kg - Men) Preliminary Bouts Venue: Oxenford Studios - Boxing
Result: Win Performance: 5-0 Placed 5 of 23
4:42pm 5 Apr RESULT
Cycling - Track (4000m Team Pursuit - Women) Qualification Venue: Anna Meares Velodrome
Result: 2 Performance: 4:22:331 Placed 2 of 7
5:10pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Men) Round of 64 Venue: Oxenford Studios - Squash
Result: Win Performance: 3-0 Placed 9 of 54
5:35pm 5 Apr
Cycling - Track (4000m Team Pursuit - Men) Qualification Venue: Anna Meares Velodrome
Performance: DSQ
6:00pm 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Para-Sport B2/B3 Mixed Pairs) Round 1 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 14-11 Placed 5 of 6
6:01pm 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Pairs - Men) Round 1 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 27-8 Placed 5 of 22
6:01pm 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Fours - Women) Round 1 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 20-15 Placed 5 of 19
6:34pm 5 Apr RESULT
Cycling - Track (Team Sprint - Men) Qualification Venue: Anna Meares Velodrome
Result: 1 Performance: 42:822 Placed 1 of 8
8:32pm 5 Apr RESULT
Netball (Netball - Women) Pool B - NZL vs UGA Venue: Convention & Exhib Centre
Result: Win Performance: 64-51 Placed 4 of 12
8:42pm 5 Apr RESULT
Weightlifting (62kg - Men) Final Venue: Carrara Sports Arena 1
Result: 7 Performance: 261kg Placed 7 of 15 116kg Snatch; 145kg Clean and Jerk
9:00pm 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Pairs - Men) Round 2 Venue: Broadbeach Bowls Club
NZL vs PAPUA NEW GUINEA
Result: Win Performance: 24-11 Placed 5 of 22
9:00pm 5 Apr RESULT
Lawn Bowls (Para-Sport B6/B7/B8 Open Triples) Round 1 Venue: Broadbeach Bowls Club
Result: Win Performance: 26-5 Placed 2 of 6
9:00pm 5 Apr
Lawn Bowls (Fours - Women) Round 2 Venue: Broadbeach Bowls Club
Placed 5 of 19
9:02pm 5 Apr RESULT
Boxing (64kg - Men) Preliminary Bouts Venue: Oxenford Studios - Boxing
Result: Win Performance: 4-1 Placed 9 of 22
9:20pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Men) Round of 32 Venue: Oxenford Studios - Squash
Result: Win Performance: 3-0 Placed 2 of 54
9:20pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Women) Round of 32 Venue: Oxenford Studios - Squash
Result: Win Performance: 3-0 Placed 1 of 35
9:20pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Women) Round of 32 Venue: Oxenford Studios - Squash
Result: Win Performance: 3-0 Placed 9 of 35
10:00pm 5 Apr MEDAL RESULT
Cycling - Track (4000m Team Pursuit - Women) Gold Medal Race Venue: Anna Meares Velodrome
2 Result: 2 Performance: 4:24:536 Placed 2 of 7
10:00pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Men) Round of 32 Venue: Anna Meares Velodrome
Result: Win Performance: 3-0 Placed 9 of 54
10:00pm 5 Apr RESULT
Squash (Singles - Men) Round of 32 Venue: Anna Meares Velodrome
Result: Loss Performance: 1-3 Placed 17 of 54